Boya, herhangi bir nesnenin renk vermesi için ya da koruma amaçlı olarak kullanılan kaplamadır. Neredeyse tüm eşyalara uygulanabilen boyaların en çok kullanıldığı alanlar; sanat, tasarım, endüstriyel kaplamalar, ulaşım ve korumadır. Boya, estetiksel olarak kullanılsa da aslında koruyucu maddelerdir. Boya çeşitlerinden plastik boya, her yüzeye uygulanmaktadır ve maliyeti düşüktür. Silinme özelliği yoktur. Silikonlu ve saten boyalar pürüzsüz yüzeylere uygulanmaktadır; bu yüzeyler çoğunlukla alçı sıva ile elde edilir; fakat bu boyaları kullanabilmek için alçı sıva yapılması gerekir. Maliyetleri, plastik boyaya göre daha yüksektir. Silikonlu boyaların silinebilme özelliği vardır.

Boyanın belirli aşamaları vardır. Bunlara dikkat edilerek boyama işlemi yapılmalıdır. Boya yapılacak olan zeminin güzelce temizlenmiş olması ve temizlik yapılırken kabaran alanlar kazınarak alçı ile yoklama yapılması, iyice zımparalanması gerekir. Zemin pürüzsüz hale gelinceye kadar yapılan zımparadan sonra rutubetli olan duvarlar varsa iyice kazınarak yüzey temizlenmelidir. Bu tip duvarlara sıva takviyesi yapılmalı ve nem önleyici, su tutucu malzemeler yüzeye uygulanarak normal boya işlemlerine geçilmelidir. Boya uygulaması; büro ve işyerlerinde, sanayi yapılarında, hastanelerde, restoranlarda, spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde, bankalarda, mağazalarda, konutlarda, metrolarda, fabrikalarda, prefabrik yapılarda, konferans salonlarında kullanılabilmektedir.

Her ortamda plastik boya, yağlı boya, saten boya, silikonlu boya uygulamaları ve dış cephe boya ve kaplaması uzman ekiplerimizce yapılmaktadır. Hasanoğlu Dış Cephe olarak, boya - badana işlerinin gerçekten ustalık gerektiren, özen isteyen bir meslek olduğu bilinci ile yaşam alanlarınıza renk katıyoruz.

Yorumlar (4)

 • Kadir iyem - 2022-02-10 10:21:19

  Yaptığınz işçilik çok güzel emeği geçen herkese teşekkür ederim

  Kenan iyem - 2022-02-10 10:04:33

  Yapmış olduğunuz işleri çok beğeniyorum elinize kolunuza sağlık emeğiniz helal olsun

  Kenan iyem - 2022-02-10 10:04:12

  Yapmış olduğunuz işleri çok beğeniyorum elinize kolunuza sağlık emeğiniz helal olsun

  Kadir iyem - 2022-02-10 09:46:30

  Çok güzel ve kaliteli hizmet eden işlerinden profesyonel firma tavsiye ederiz elinize emeğinize sağlık teşekkür ederiz

Yorum yaz

Logo

Hasanoğlu Isı Yalıtım

Sosyal Medyada Biz
İletisim
 • Adres :
  Adnan Menderes Mah. 1041 Sk. 26 / B Aktepe Aktepe Keçiören ANKARA// (Helvacı sok. No:2Cüneytbey Mahlesi MENDERES / İZMİR)) Keçiören//// MENDERES Ankara //// İZMİR
 • Telefon :
  +90 312 380 98 35
  0532 053 85 04
 • E-Posta :
  info@hasanogluisiyalitim.com.tr