ÇATI ISI YALITIMI
Isı yalıtımı konusundaki artan ilgi, yatırım ve daha iyiyi yapabilmek adına yapılan araştırmaların miktarını artırmıştır. Bu araştırmalardan bazıları, ısı kayıplarının %20-25 payının çatılardan kaynaklandığını göstermektedir. Isı yalıtımı kapsamı arasına yapıların temelinden çatılarına kadar pek çok bölümünü alır. Isının etkisine maruz kalabilen her bir parçaya yalıtım uygulanmalıdır. Çatınıza doğru uygulanan ısı yalıtımı, sıklıkla duyduğumuz yazın serin, kışın ise sıcak olmanızı sağlar. Bütçenize doğrudan katkı sağlarken, daha az rutubet ve kontrollü bir ısı sağlayarak bakteri oluşumunu engeller ve sağlığa etkisi ile dolaylı yoldan da katkı sağlamış olur.Basitçe bir liste yapacak olursak, çatılara ısı yalıtımı uygulamasının yararları şunlardır:
- Yapılarda kullanılan enerji miktarı azalır, enerji israfının önüne geçilir.
- Isı yalıtımı uygulanmamış çatılar, gelişen teknoloji ile yapılan günümüzdeki çatıların kalitesinin ve tasarruf oranının çok çok gerisindeler. Yalıtım uygulanmış çatılar, tasarruf haricinde de su sızıntılarını, rutubeti, kötü kokuyu hatta romatizma gibi rahatsızlıkları da önleyebiliyor.
- Atmosfere salınan gazların oranlarını da olumlu anlamda etkilediğinden çevresel problemlerin çözümüdür.
- Isı yalıtımı yapılmasıyla binadan dışarıya giden ısı kaybı büyük oranda azalır
- Isı yalıtımlı duvarların iç kısımlarında küflenme, kabarma, sıva dökülmeleri gibi durumlarla karşılaşılmaz.
- Sıcak-soğuk farkı oluşmaz ve yalıtım sayesinde su yoğuşması olmayacağından duvarlardaki malzemeler paslanıp incelmez.

Yorumlar (0)

Yorum yaz

Logo

Hasanoğlu Isı Yalıtım

Sosyal Medyada Biz
İletisim
 • Adres :
  Adnan Menderes Mah. 1041 Sk. 26 / B Aktepe Aktepe Keçiören ANKARA// (Helvacı sok. No:2Cüneytbey Mahlesi MENDERES / İZMİR)) Keçiören//// MENDERES Ankara //// İZMİR
 • Telefon :
  +90 312 380 98 35
  0532 053 85 04
 • E-Posta :
  info@hasanogluisiyalitim.com.tr