1- Yüzey Hazırlığı:
Eğimli döşeme betonu üzerine uygun ürünlerle tadilat ve tamirat yapılmalı, yalıtım uygulaması öncesinde yüzey yapışmayı engelleyici kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış, temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Ayrıca kullanılacak ürüne göre gerekli yüzey hazırlıkları yapılmış olmalıdır. Uygulama yerindeki dilatasyon derzleri weber superflex dilatasyon yalıtım bantları kullanılarak kapatılmalıdır. Dikey ve yatay köşeler weber.rep MA 200 veya weber.rep HKS ile pahlanmalıdır. Yüzey nemi %5 oranı altında olmalı, uygulama yapılacak yüzey weber.prim EP 2K ile astarlanmalıdır.

2- Yalıtım Katmanı Uygulaması (1. ve 2. Kat):
Uygulama öncesi weber.dry PUR B2K'nın her iki bileşeni de karıştırılarak uygulama yapılacak astarlı yüzeye fırça, rulo veya dişli mala yardımıyla uygulanmalıdır. Polyester keçe uygulaması birinci kat uygulamasından sonra tüm yüzeye yapılmalıdır. Uygulama en az 2 kat olmalı, katlar arasında 12 saat beklenmelidir. Katlar arası bekleme süresi 72 saati geçmemelidir.

3- Yalıtım Katmanı Üzerine Uygulamalar
weber.dry PUR B2K uygulamasının tamamlanmasından ortalama 3 gün sonra tüm yüzeye polietilen folyo serilerek uygun kalınlıkta ekstrüde polistiren ısı yalıtım levhaları döşenmelidir.

4- Bahçe Detayı Uygulamaları:
Polistiren ısı yalıtım levhaları üzerine bitki köklerine dayanımlı folyo ve geotekstil keçe serilmesinden sonra uygun nitelikte drenaj levhası döşenmelidir. Üzerine serilecek filtre keçesi sonrasında bahçe toprağı ve bitki uygulaması yapılabilir.

İzolasyon, diğer adı ile su yalıtımı, yapılarda kar, yağmur suyu gibi dış etkenlerden korunmak adına kullanılan bir yalıtım malzemesidir. İzolasyon uygulaması bina yapımında perde beton, asansör kuyuları, balkon, teras, banyo, çatı, otopark, dilatasyon, bohçalama gibi birçok alanda kullanılabilir. Her alan için farklı izolasyon malzemesi vardır, örneğin bir banyo için kullanılan izolasyon/su yalıtımı malzemesi, açık bir terasta kullanılamaz. Banyo için yapılan izolasyon malzemesi farklıdır, teras için yapılan izolasyon malzemesi farklıdır. Banyonun ısı derecesi yaz kış takribi olarak 2 ile 5 derece oynar. Açık bir teras ile banyo arasında ciddi anlamda fark vardır. Öyleyse kışın eksi (-) dereceyi gören bir teras için banyoda kullanılan malzemenin kullanılması sonucu çatlama yapma riski çok yüksektir. Dolayısıyla çatlama sonucu su sızması yapma ihtimali kaçınılmazdır. Bina yada yapılarınız da yaşamış olduğunuz su sorunlarınız için bizimle 7/24 iletişim kurabilir, ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz

Logo

Hasanoğlu Isı Yalıtım

Sosyal Medyada Biz
İletisim
 • Adres :
  Adnan Menderes Mah. 1041 Sk. 26 / B Aktepe Aktepe Keçiören ANKARA// (Helvacı sok. No:2Cüneytbey Mahlesi MENDERES / İZMİR)) Keçiören//// MENDERES Ankara //// İZMİR
 • Telefon :
  +90 312 380 98 35
  0532 053 85 04
 • E-Posta :
  info@hasanogluisiyalitim.com.tr